O autorze
Wykształcona socjologicznie i filologicznie 30latka, edukacyjnie zwiedziła UJ, UW i Instytut Puszkina w Moskwie, by powrócić do Warszawy i tu osiąść. Mama. Zawodowo – marketing, media, strategia. Blog dotyczy polityki, spraw społecznych i Warszawy.
Przewodnicząca partii Biało-Czerwoni.

Co powiedział Palikot o Grodzkiej i dlaczego nie słyszymy tego samego?

wprost.pl
Zanim na świecie pojawił się Palikot w wydaniu postplatformianym nikt w tym kraju nie zastanawiał się dlaczego środowisko LGBT, Wolnych Konopi, antyklerykałów i wszelkiej maści wolnościowców w dyskursie politycznym ma tylko negatywną reprezentację - albo nie mówiło się w ogóle (bo przeciez tematy tabu, wyborcy, słupki) albo źle (bo Bóg nie kazał być LGBT ani palić zioła, za to dał wódkę).

Rzeczywistości odkąd istenieje Ruch (najpierw Palikota, teraz Twój) jest ciut inna. Ciut, bo z tego co widzę, stare pozostało stare. Już mówimy o LGBT, zastanawiamy się nad legalizacją, KK jest na widelcu mediów i społeczeństwa i powoli zaczynają się odważniejsze rozliczenia tej instytucji, która do niedawna byłą nietykalna. Po pierwszej fali zachwytu nad zmianą, nad wepchnięciem do dyskursu spraw trudnych, odważnych i czasem ciężkich do przełknięcia dla niektórych środowisk nastąpił... regres.
Pozostałe siły polityczne pławią się w sukcesie - Palikot ma 0%, cudownie! Można wrócić do niewidzenia rzeczy. Pomijając już ekspansję środowisk skrajnie prawicowych i klerykalnych, ich zaostrzenie kursu i twarde wymaganie podporządkowania porządku prawnego własnym wyobrażeniom o moralności świata, środowisko mediów i polityki nawet zabija skutecznie to, co udało się osiągnąć. Nie wystarczy próbować zabić Palikota. Należy zabić wszystko, co osiągnął.
A co powiedział Palikot o Annie Grodzkiej, która przecież odeszła od niego wybierając liderowanie formacji o jeszcze mniejszych sondażach niż TR, bo nawet nie branej pod uwagę w badaniach? Powiedział, że Anka uwierzyła, że w tym kraju już można. Zwiedziona spędzeniem 4 ostatnich lat w środowisku wolnościowców, zachęcona przez malutkie zielone środowisko uznała, że jest czas, by poszła swoją drogą i została liderką partii. Niestety poza nami jest ciemno, to była skrzywiona perspektywa. Społeczeństwo w dużej mierze jeszcze nie oswoiło tej kwestii, choć o nim usłyszało i właśnie się oswaja. Każda wojenka w tym temacie, każdy smród wokół niego cofa sprawę o krok.

Palikot jest sensacją nie dlatego, że jest młody pięny i bogaty albo dlatego, że ma jedną nogę bardziej. Jest sensacją, bo wywrócił porządek światopoglądowy w tym kraju! To nie jest proces skończony. Ta łajba w każdej chwili może się wywrócić jeśli przestanie płynąć. Odejście Anki w przyszły polityczny niebyt, obsmarowywanie Palikota w mediach i tym samym skakanie po sondazowym słupku i wbijanie go w ziemię, przekręcanie jego wypowiedzi i sugerowanie zmiany myślenia o kwestiach, które miał na sztandarach może sprawić, że PO znowu pominie te tematy skoro nikt ich nie wymusza, SLD schowa się za rogiem tam gdzie do tej pory siedziało i odetchnie z ulgą, że już nie musi udawać, że też jest "za" a PiS i PSL wesprą krucjatę antygender/antylewaki/antyzło.
Tego chcecie?
Zapewne nie, choć udownodnienie Palikotowi, ze się nie uda, nie uda na pewno (!) musi być miła perspektywą, to pomyślcie ciut dalej. Co zrobią Ci wszyscy niby-sojusznicy, kiedy TR w Sejmie zabraknie.

A teraz zagadka - Palikot wczoraj objechał wszystkie media informacyjne opowiadając o tym, że poparł rząd Kopacz dlatego, że teraz zamierza przez 100 dni składać po jednej ustawie autorstwa TR, które do tej pory były zamrażane i przykrywane kolejnym rozważaniem dlaczego Palikot zajmuje się tylko sferą światopoglądową - paradoks? skąd, przez trzy lata ten chwyt działał. Zatem, by to przeciąć, wczoraj złożył "firmę na próbę", dziś "dwukadencyjność w samorządzie". Głownie są to ustawy gospodarcze, ale również ze sfery światopoglądowej . O czym od rana rozmawiają środowiska teoretycznie bliskie TR? O wyjętym z kontekstu zdaniu i o tym, że Palikot już nie lubi Anki. To sprawia, że bezsilność wobec takiego mechanizmu jest obezwładniająca.


Wpisujcie miasta które są za.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...